img-2
Coton
img-4
img-3
Coton de tulear

Coton de la Silesie (FCI)

Witamy wszystkich w naszym kudłatym świecie i zapraszamy do zapoznania się z naszą małą domową hodowlą psów wyjątkowej rasy – coton de tulear. Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce należącym do FCI (Oddział Będzin).

Monika i Michał

właściciele

Cton de tulear logo
Nasza historia

Dlaczego Coton de la Silesie (FCI) to wyjątkowa hodowla

Na początku musimy nadmienić, że szukając dla nas idelanej rasy szukaliśmy małego psa rzadkiej rasy, któremu nie wypada sierść i tak powoli trafiliśmy na cotony. Pierwszego cotona, tak naprawdę kupiliśmy nie widząc na żywo żadnego przedstawiciela tej rasy, myśląc że przecież te psy na co dzień nie wyglądają tak kudłato jak na zdjęciach z wystaw. Rzeczywistość okazała się inna – cotony zawsze są takie puszyste i słodkie.

Świat psich wystaw wciągnął nas po sukcesach naszego pierwszego cotona –TINO Białe Bursztynki (w domu Bafii). Suczki, która zapoczątkuje naszą hodowlę szukaliśmy bardzo długo i tak dzięki Karolinie mamy w domu tę piękność – FORSYTHIE The Sweetest Coton – jej rodzicami są najbardziej utytuowane psy tej rasy w Polsce, w tym tatuś Zwycięzca Świata 2013 i mama Vice Zwycięzca Świata 2013!!!

Rozpoczynając swoją przygodę z hodowlą psów przede wszystkim stawiamy na zdrowie naszych przyszłych szczeniaków, ich jak najlepszą socjalizację i łączenie najlespzych linii hodolwanych w taki sposób aby cotony z przydomkiem “Coton de la Silesie” były wspaniałymi przedstawicielami swojej rasy.

Nasze psy towarzyszą nam w życiu codziennym i doskonale wpływają na naszą córkę, która ciągle się do nich przytula, a one uwielbiają się z nią bawić i podjadać jej jedzenie. Rytm dnia mają do niej dostosowany – śpią i bawią się w tych samych porach. Można śmiało stwierdzić, że są to psy antydepresyjne – bynajmniej nasze.

Coton de tulear

Nasze Cotony

Zapraszamy do zapoznania się z naszą małą domową hodowlą psów wyjątkowej rasy – coton de tulear.

Coton de la Silesie (FCI)

Kilka przydatnych informacji

Jakie pieski sprzedajemy?

Sprzedajemy tylko szczenięta rodowodowe!

Czy Coton to dobry piesk dla dzieci?

To doskonały przyjaciel dla osób starszych jaki i starszych dzieci – cierpliwy, łagodny, a przy tym niezmordowany w zabawie. Może się jednak nie sprawdzić jako kompan małych dzieci – jak większość małych psów nie lubi bowiem niedelikatnego traktowania. Przyzwyczajany jednak od początku do obecności malucha w domu staje się jego najlepszym przyjacielem.

W jaki sposób zajmować się Cotonem?

Szczenięta wymagają łagodnego, ale stanowczego wychowania. Mimo niewielkiego wzrostu psy tej rasy mają dość silny charakter, dlatego nie należy pozwalać im na wszystko. Słabość czy niezdecydowanie opiekuna szybko wykorzystają i zaczynają rządzić w domu.

Czy obecnie są w sprzedaży szczenięta?

Wszystkie dostępne szczenięta na sprzedaż, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do kontaktu, szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie +48 501-274-384 lub e-mailem [email protected]